Od postavení laserové popisovačky už uběhla dlouhá doba. Je na čase představit Laser engraver 2…
Hlavní rozdíl je v mechanice. Nová je z hliníku a ocele. Celé je to připevněné na dřevotřískové desce. Protože ovládám 3 osy (X,Y,Z) přidal jsem další krokový motor a také jeho ovladač k Arduinu.
Pomocí Arduino IDE jsem nahrál novou verzi GRBL v1.1f. Velkou změnou proti GRBL 0.8c je změna nastavení a podpora Laser Mode. Laser Mode umožnuje využít vlastnost PWM u výstupu Arduina. Protože původně byl výstup ovládající laser na pin 12 Arduina (nyní je na pin 11), je třeba provést změnu i v zapojení. Já to vyřešil rychle – přepojení drátovou propojkou. Nyní je síla laseru řízena přímo v kodu GRBL a lze jí měnit i během vypalování. Proto jsem ze zapojení odstranil mé ovládání s LCD displejem.
S novým GRBL nejsou kompatibilní všechny ovládací programy. Některé si při startu načítají nastavení z Arduina a spadnou. Universal G-Code Sender si s ním ale poradí!
Chci stroj vybavit laserem jiné vlnové délky a výkonu. Proto neváhejte a podpořte jeho stavbu příspěvkem na můj účet PAYPAL. Děkuji Vám.
Zdravím.
Take jsem postavil gravírku s modrou Ledkou 6w. testovací cca 30x40cm. pres zimu trochu laboroal a ted mam osu x 1300mm 😀 ale narazil jsem na omezeni Arduino a grbl. Kdyz totiz graviruju obrazek 0,25mm/pixel pak i při laser mode mam posun max 600mm/min coz je dlouho. ted testuji GRBL-LPC (pro desky jako MKS, smothieboard atd pro 3d tiskarny zalozene na cipu LPC cca 120MHz:) tam uz bch mel by schopen stlacit metr prejezdu pod 5 vterin…